Ciekawostki, Tłumaczenia

Ile kosztuje tłumaczenie dokumentów samochodu z Holandii?

Sprowadzanie samochodów z zagranicy jest nadal ogromnie popularne. Najczęściej krajem pochodzenia tych pojazdów są Niemcy. Na drugim miejscu znajduje się Holandia. Dlaczego warto sprowadzić samochód z zagranicy? Otóż dlatego, że nadal możemy kupić w atrakcyjnej cenie auto w dobrym stanie technicznym i z bogatym wyposażeniem. Rynek holenderski wciąż oferuje bardzo duże możliwości nabycia samochodu używanego. Stąd auta z Holandii są tak poszukiwane.
Decydując się na zakup i sprowadzenie auta z Holandii, warto wiedzieć, że taki pojazd musi być zarejestrowany w polskim wydziale komunikacji. Aby jednak można było takie auto zarejestrować, w pierwszej kolejności musimy mieć komplet jego dokumentów. Co równie ważne, te dokumenty muszą być przetłumaczone na język polski. Kto zajmuje się tłumaczeniem dokumentów samochodowych? Ile kosztuje tłumaczenie dokumentów samochodu z Holandii? Oto krótki poradnik na ten temat.

Ile kosztuje tłumaczenie dokumentów samochodu z Holandii?

Aby odnieść się do kwestii ile kosztuje tłumaczenie dokumentów samochodu z Holandii, warto wiedzieć jakie dokumenty powinniśmy otrzymać przy zakupie auta. Otóż, komplet dokumentów samochodu z Holandii tworzą:

  • Kentekenbewijs Deel I (A) – jest to holenderski dowód rejestracyjny
  • Overschrijvingsbewijs – to holenderski dowód przerejestrowania pojazdu
  • Tennaamstelling –
  • Bedrijfsvoorraad Deel I B – holenderski dowód część IB (małe RDW)
  • Dowód zakupu samochodu (faktura, rachunek, umowa)
  • Uitvoerverklaring – deklaracja wywozowa (duże RDW)
  • Certyfikat eksportowy VWE

To podstawowe dokumenty auta sprowadzonego z Holandii. I jednocześnie najważniejsze do rejestracji. Bez nich nie będziemy mogli wypełnić wszystkich formalności w wydziale komunikacji związanych z zarejestrowaniem samochodu. Czy to wszystkie dokumenty potrzebne do rejestracji samochodu z Holandii? Zasadniczo tak. Warto jednak przed rejestracją upewnić się w urzędzie czy nie będą potrzebne jeszcze inne, dodatkowe dokumenty. Pamiętajmy, że każda sytuacja prawna auta jest inna i dlatego należy ją traktować indywidualnie.
Warto przeczytać: Wszystko, co musisz wiedzieć o Holandii!

Ile kosztuje tłumaczenie dokumentów samochodu z Holandii? Dokumenty niezbędne do rejestracji auta

Odnosząc się do ceny tłumaczenia dokumentów samochodu sprowadzonego z Holandii, warto przede wszystkim wiedzieć, jaką formę te tłumaczenia powinny mieć. Otóż, do rejestracji pojazdu sprowadzonego z Holandii konieczne jest tłumaczenie przysięgłe dokumentów auta. Taki przekład może wykonać jedynie tłumacz przysięgły języka niderlandzkiego. Które z dokumentów do rejestracji auta musimy przetłumaczyć?
Bez wątpienia podstawowym dokumentem, który należy przetłumaczyć jest holenderski dowód rejestracyjny pojazdu. Obecnie dowód rejestracyjny składa się z trzech części. Część I składa się z dwóch elementów A i B. Razem tworzą część I dowodu rejestracyjnego. Warto wiedzieć też, jakie informacje zawiera każdy z tych elementów. Otóż, część IA to dowód pojazdu, część I B zaś to TENNAAMSTELLINGSBEWIJS. Część II holenderskiego dowodu rejestracyjnego to OVERSCHRIJVINGSBEWIJS. To dowód przerejestrowania pojazdu. Dokument ten należy mieć obowiązkowo i przechowywać w domu. Jest konieczny przy sprzedaży auta. Ten dokument także musi być przetłumaczony.
Innym dokumentem, który musi być przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego jest umowa kupna-sprzedaży, faktura lub rachunek zakupu auta. Dokumenty te z reguły sporządzane są w języku holenderskim. Dlatego aby zarejestrować auto, one także muszą zostać przetłumaczone na język polski. Ile kosztuje tłumaczenie dokumentów samochodu z Holandii? Tłumaczenie dowodu rejestracyjnego oraz pozostałych dokumentów to zwykle koszt około 120 zł. Jednak zawsze warto sprawdzić tę kwestię w biurze tłumaczeń, któremu zlecimy przekład. Każde biuro tłumaczeń ma bowiem własny cennik, który określany jest indywidualnie.

Ile kosztuje tłumaczenie dokumentów samochodu z Holandii – od czego zależy cena tłumaczenia?

Na proces tłumaczenia przysięgłego składa się wiele czynników. To przede wszystkim ilość dokumentów przekazana do przekładu, nakład pracy tłumacza oraz czas poświęcony na tłumaczenie. Każde dobre biuro tłumaczeń przed realizacją usługi dokonuje analizy kosztu tłumaczenia. Wycena jest z reguły bezpłatna. Dzięki niej możemy porównać koszt tłumaczenia dokumentów samochodu z Holandii z ofertami innych biur tłumaczeń.
Na cenę tłumaczenia dokumentów sprowadzonego samochodu bez wątpienia ma także wpływ czas realizacji usługi. Jeśli tłumaczenie realizowane ma być w trybie zwykłym, jego koszt będzie niższy. Jeśli zdecydujemy się na ekspresowe tłumaczenie, jego cena wzrośnie. Warto mieć to na uwadze przy zleceniu tłumaczenia. Warto wiedzieć, że wiele biur tłumaczeń realizuje tłumaczenia dokumentów samochodowych online. To ogromne udogodnienie, zwłaszcza gdy zależy nam na czasie.
Jak widać trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie ile kosztuje tłumaczenie dokumentów samochodu z Holandii. Każde tłumaczenie traktowane jest indywidualnie i tak też jest wyceniane.
Może Cię także zainteresować:

 

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]