Dziś telefony to nasze małe centrum zarządzania. Nikt chyba nie wyobraża sobie wyjść z domu bez smartfona. To w nim skupia się nasz dzień. Mamy w nim dosłownie wszystko, spis kontaktów, a nawet tłumacza. I to na wyciągnięcie ręki. Albo jak kto woli – na wyciągnięcie z kieszeni. Są tak wygodne, że wiele osób nie umie bez nich żyć. Dziś nie potrzebujemy już komputera, bo wszystko, czego potrzebujemy mamy w telefonie. Cudowny wynalazek. Dzięki niemu możemy dziś przetłumaczyć całe strony internetowe. I to w kilku kliknięciach. Jak przetłumaczyć stronę na telefonie? To naprawdę proste! Oto krótki przewodnik w tym temacie.
Jak przetłumaczyć stronę na telefonie?
Dziś ten, kto nie zna języka angielskiego jest na straconej pozycji. Dlatego jeśli chcemy przeglądać obcojęzyczne strony, nie mamy wyjścia, musimy je przetłumaczyć. Tylko w ten sposób możemy poznać świat nie wychylając nosa z domu. Ale to jest wygodne rozwiązanie nie tylko dla tych, co nie znają języków obcych. Także dla wszystkich z nas, którzy uczą się języka. Tłumaczenie stron na telefonie to świetny pomysł na podszkolenie swoich umiejętności językowych. Tym bardziej, że tłumaczenie przez translator jest naprawdę proste. Dziś nie tylko możemy tłumaczyć w ten sposób poszczególne słowa. Cudowną funkcją jest tłumaczenie stron internetowych. Który translator jest najlepszy na telefon? Wniosek jest tylko jeden. Najlepsze rozpoznawanie i tłumaczenie oferuje Tłumacz Google. Dlaczego? Może dlatego, że wciąż poprawiane są jego funkcje. I dziś program nie tłumaczy już pojedynczych wyrazów, a całe strony internetowe. I to z poziomu przeglądarki. To fantastyczna wiadomość! Jak przetłumaczyć stronę na telefonie? Sprawdźmy jak możemy przetłumaczyć stronę na telefonie za pomocą Google Tłumacz.
Jak mogę przetłumaczyć stronę przez Google Translate? Tłumaczenie stron w Chrome
To naprawdę proste. Zatem, jak przetłumaczyć stronę na telefonie? Pierwszym krokiem jest zainstalowanie aplikacji Google Tłumacz. O ile na laptopie jest to proste, o tyle na telefonie może niektórym sprawić kłopot. A tak naprawdę jest to bardzo łatwe. Google Chrome umożliwia tłumaczenie całych stron internetowych. Jak to zrobić? Oto jak, proszę bardzo. Zakładamy, że aplikację mamy już ściągniętą ze sklepu Google Play. Jeśli tak, na stronie pojawi się ikona Google. Wtedy wystarczy otworzyć aplikację Chrome na naszym telefonie z Androidem. Następnie otwierasz stronę napisaną w innym języku, która chcesz przetłumaczyć. Na dole ekranu wybierz język docelowy. Zwykle to będzie język polski. Aby zmienić język domyślny kliknij więcej i trzy kropki i strzałkę. Tu należy wybrać „zawsze tłumacz strony, których językiem jest język …”. I tu wybieramy język. Jeśli nie działa, wystarczy odświeżyć stronę. Nadal nie działa funkcja tłumacz? Może być tak, że określony język nie jest obsługiwany przez aplikację. Jak włączyć tłumaczenia w Chrome? Jeśli na dole ekranu nie widzisz opcji „tłumacz”, możesz poprosić o tłumaczenie. Jak to zrobić? To też proste. Otwórz aplikację Chrome na telefonie z Androidem. Na prawo od paska adresu kliknij „więcej” , trzy kropki i pojawi się strzałka i „przetłumacz”. Jeśli chcesz tłumaczyć jakiś język z listy, kliknij go i wybierz „zaproponuj tłumaczenie”. Prawda, że zmiana języka jest prosta? Chrome domyślnie proponuje tłumaczenie tekstu w języku, którego nie rozumiesz. Masz do wyboru aż 103 języki!
A jak przetłumaczyć stronę w Firefox?
To też proste. Jeśli już mamy w przeglądarce Firefox Tłumacza Google, tłumaczenie to zaledwie kilka kliknięć. Jak to zrobić? Proszę bardzo. Wystarczy na górze po lewej kliknąć w strzałkę obok ikony tłumaczenia i wybrać tłumaczenie stron internetowych. Następnie trzeba wybrać jeszcze raz język polski jako język tłumaczenia. Zobacz, jakie to proste. Sprawdź na swoim telefonie, a przekonasz się, że dzięki usłudze Google Tłumacz życie stanie się prostsze.
Dlaczego Google Tłumacz jest tak popularny?
Przed wszystkim translator cenimy za jakość tłumaczenia i prostą obsługę. Dziś przetłumaczyć tekst w telefonie jest tak proste jak wysłanie smsa. Mało tego. Po zainstalowaniu Tłumacza Google możemy z niego korzystać nawet bez Internetu. Tłumaczenia offline opierają się na wgranej bazie słownikowej. I możemy z niej korzystać bez ograniczeń. Ale to nadal nie wszystko za co kochamy ten translator. Program możemy zainstalować na urządzeniu z Androidem i iOS. I jeszcze coś – dodawanie nowego języka jest dziecinnie proste. I jeszcze to, że możesz zmienić ustawienia tłumaczenia dosłownie w mgnieniu oka. Zatem, jak przetłumaczyć stronę na telefonie? Przez najlepszy translator na świecie.
Mam na imię Miłosz i mieszkam w Poznaniu. To moje rodzinne miasto, które nieustannie mnie zachwyca. Od ponad 4 lat pracuję jako tłumacz języka niderlandzkiego oraz copywriter. Praca ta daje mi niesamowitą możliwość poznawania nowych ludzi i wszelkich nowinek ze świata kultury, nauki i branży tłumaczeniowej. Moje doświadczenie sprawia, że chętnie się dzielę swoimi spostrzeżeniami i wiedzą. Chętnie podzielę się nimi także i z Tobą. Moją pasją jest także bieganie, któremu poświęcam każdą wolną chwilę.