Na pewno nie raz trafiliście na stronę w języku obcym, której treść chcieliście poznać. Jak przetłumaczyć taką stronę www? Tu z pomocą przychodzi tłumaczenie online treści. Przeglądarka wykonuje je automatycznie, w czasie rzeczywistym. Jak to działa? Jak włączyć tłumaczenie strony? Sprawdźmy dziś, jak włączyć tłumaczenie stron internetowych. Oto krótki poradnik o tym, jak włączyć tłumaczenie stron.
Jak włączyć tłumaczenie strony?
Bez wątpienia najlepsze tłumaczenie oferuje Tłumacz Google. To najpopularniejszy translator. Google Translate ostatnio znacznie poprawił możliwości tłumaczeniowe. Dziś nie tłumaczy tylko poszczególnych słów, a całe strony internetowe. System jest w stanie zrozumieć kontekst określonego języka. Zatem jak włączyć tłumaczenie strony przy pomocy translatora Google? Tak naprawdę to bardzo proste.
Rozszerzenie Google zmienia całe strony w obcych językach na język żądany. Dzięki temu czytanie zagranicznych stron jest prostsze niż myślimy. Zatem, jak włączyć tłumaczenie strony?
Nie wszyscy wiedzą, że jest on wbudowany w wyszukiwarkę Google. Dlatego tłumaczenie przy jego użyciu jest tak proste. Możemy z niego skorzystać na dwa sposoby. Pierwszy polega na wyszukaniu hasła „translator” albo „Google translator”. Nad wynikami wyszukiwania pojawi się okienko. W nim możemy od razu przetłumaczyć tekst. Nie musimy nawet otwierać translatora. Okienko pojawi się zarówno w wersji mobilnej jak i na komputerze. Drugi sposób to wpisanie słowa w języku obcym w wyszukiwarkę i z dopiskiem „tłumaczenie”. Od razu nad wynikami wyszukiwania znajdziemy okienko z przetłumaczonym pojęciem. Ta forma tłumaczenia sprawdza się zarówno do przekładu pojedynczych słów jak i całych fraz.
Czy Tłumacz Google tłumaczy strony internetowe? Tak! Wystarczy wpisać w polu Tłumacza adres strony www. Google otworzy okienko, w którym będzie tłumaczenie żądanej strony. Prawda, że łatwe?
Jest jeszcze jedna ciekawa funkcja Tłumacza Google. Możemy w nim przetłumaczyć dokumenty. Wystarczy je przesłać klikając przycisk znajdujący się pod okienkiem do wpisywania treści. Google obsługuje wszystkie najpopularniejsze formaty.
Warto przeczytać: Czy język niderlandzki jest trudny?
Jak włączyć tłumaczenie strony w Google Chrome?
Wystarczy otworzyć Google Chrome na komputerze. Następnie otwieramy stronę, która nas interesuje. U góry strony należy kliknąć w trzy kropki. Z rozwijanego menu wybieramy „ustawienia”. Będąc w tej opcji zjeżdżamy na sam dół i klikamy „zaawansowane”. Następnie wyszukujemy dział „języki” i wybieramy opcję „język”. W tym miejscu możemy wybrać opcję automatycznego tłumaczenia stron w obcych językach. I gotowe.
A jak włączyć tłumaczenie na telefonie? Wchodzimy na stronę internetową, którą chcemy przetłumaczyć. W dole ekranu pojawia się opcja tłumaczenia strony. Jeśli chcemy ją włączyć, wyłączyć lub edytować, wystarczy kliknąć „więcej” w prawym górnym rogu ekranu. Potem wybieramy „ustawienia” na liście rozwijającej i wykonujemy te same kroki co dla wersji desktopowej.
Jak włączyć tłumaczenie strony w Firefox?
Domyślnie przeglądarka Firefox nie oferuje tłumaczenia tekstu czy całych stron. Można to jednak zmienić instalując odpowiednie dodatki. Zmiana języka w Firefox jest nieco trudniejsza niż w Google Chrome. Jak to zrobić? Trzeba otworzyć przeglądarkę Firefox. Następnie w prawym górnym rogu kliknąć trzy poziome kreski – dodatki i rozszerzenia. Przy pomocy okna wyszukiwania (po prawej na górze) należy wpisać Google Translate i wcisnąć „enter”. Gdy pojawi się lista wyników należy kliknąć „pokaż wszystkie wyniki”. Po prawej od Google Translate należy wybrać „instaluj”. Po tym trzeba uruchomić ponownie przeglądarkę Firefox. I gotowe.
Jak włączyć tłumaczenie strony – Microsoft Translator
Nowa witryna Microsoft Edge ma funkcję tłumaczenia ponad 60 języków. Gdy strona otwierana jest w innym języku, przeglądarka sama wyświetla żądanie tłumaczenia strony. Jak włączyć tłumaczenie strony? Trzeba otworzyć stronę w przeglądarce Microsoft Edge. Przeglądarka sama rozpoznaje język strony. Wówczas wyświetli się żądanie potwierdzenia zamiaru przetłumaczenia strony. Chcąc przetłumaczyć stronę wystarczy kliknąć pozycję „przetłumacz”. I gotowe.
Jak widać włączenie tłumaczenia strony jest naprawdę proste. Dziś możemy samodzielnie już tłumaczyć wszystko, co nas zainteresowało w sieci. A jak prosto jest włączyć tłumaczenie strony? Sprawdźcie sami.
Może Cię także zainteresować:
- Sposoby tłumaczenia tekstu literackiego
- Czy wiesz, z czego słynie Holandia?
- W jakim języku mówi się w Holandii?
Mam na imię Miłosz i mieszkam w Poznaniu. To moje rodzinne miasto, które nieustannie mnie zachwyca. Od ponad 4 lat pracuję jako tłumacz języka niderlandzkiego oraz copywriter. Praca ta daje mi niesamowitą możliwość poznawania nowych ludzi i wszelkich nowinek ze świata kultury, nauki i branży tłumaczeniowej. Moje doświadczenie sprawia, że chętnie się dzielę swoimi spostrzeżeniami i wiedzą. Chętnie podzielę się nimi także i z Tobą. Moją pasją jest także bieganie, któremu poświęcam każdą wolną chwilę.