Edukacja

Książki do nauki języka niderlandzkiego

Nauka języka niderlandzkiego staje się coraz bardziej popularna. Z pewnością związane jest to z faktem, że coraz więcej z nas przeprowadza się do tego pięknego kraju. Szukając pracy osiedlamy się w Holandii, kraju dotąd znanym nam jedynie z tulipanów i sera.

Jednak nauka holenderskiego może sprawiać nie lada problemy. Zwłaszcza osobom, które nigdy wcześniej nie zetknęły się z tym językiem. Czy faktycznie język niderlandzki jest trudny do opanowania? Czy są książki do nauki języka niderlandzkiego, które pomogą w edukacji? Co sprawia nam najwięcej trudności w nauce tego języka? Okazuje się, że na początku nauki języka holenderskiego najwięcej kłopotów sprawia nam gramatyka i wymowa. To największe wyzwania w nauce niderlandzkiego. Jak wymawiać głoski, czy zawsze trzeba „charczeć” aby być zrozumianym?

Czy gramatyka holenderska naprawdę jest tak skomplikowana? Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, najlepiej sięgnąć po dobre książki do nauki języka niderlandzkiego. Dobre czyli jakie? Sprawdzone, polecane przez lingwistów. Jeśli zaczynasz dopiero naukę niderlandzkiego, nie zostawiaj tej kwestii przypadkowi. Dobry podręcznik, słownik i płyty CD powinny pomóc w nauce. Oto ranking najlepszych książek do nauki języka niderlandzkiego. Są cenione i polecane.

Książki do nauki języka niderlandzkiego – jak je wybrać?

Ilość podręczników do nauki języka niderlandzkiego może przyprawić o zawrót głowy. Kuszą kolorowymi okładkami i zapewniają o najlepszych efektach nauki. Czy warto wybrać podręcznik, który nauczy nas zasad gramatycznych czy skupić się na tym, który nauczy nas mówić po niderlandzku? Jeśli nadal nie wiesz, jaką książkę do nauki języka niderlandzkiego wybrać, oto kilka sugestii.

Uważa się, że język niderlandzki jest swoistą mieszanką angielskiego i niemieckiego. Niektórzy dostrzegają w nim również nieco francuskiego. Jak jest naprawdę? Faktycznie, język holenderski jest specyficzną mieszanką każdego z tych języków. Znajdziemy w nim nie tylko niemal identyczne słownictwo jak w angielskim czy niemieckim. Ale holenderski ma również własne cechy szczególne. Są nimi złożenia językowe, które mogą sprawiać trudność początkującym w nauce tego języka. Odczytanie, przetłumaczenie i zapamiętanie takich słów jak np. langeafstandsloper czy grootaandeelhouder może stanowić nie lada wyzwanie dla każdego.

Polecane książki do nauki języka niderlandzkiego

Dla wszystkich początkujących w nauce języka niderlandzkiego z pewnością przydadzą się książki proste i przejrzyste. Jedną z najpopularniejszych książek jest z pewnością „Niderlandzki krok po kroku” + CD Wydawnictwa GRANPOK. Jej autorką jest Agata van Ekeren Krawczyk. To świetny podręcznik dla wszystkich rozpoczynających naukę holenderskiego. Tematy lekcji nawiązują do życia codziennego w Holandii. Dlatego podręcznik jest tak praktyczny. Znajdziemy w nim ciekawe dialogi z którymi możemy zetknąć się na co dzień. Autorka zadbała również o przejrzyste wyjaśnienie gramatyki holenderskiej. Rozmówki są autentyczne i bardzo przydatne w życiu. Opisują najczęstsze sytuacje jak wizyta w sklepie czy u fryzjera. Podręcznik to kurs języka niderlandzkiego dla osób, które nigdy nie uczyły się tego języka, a chcą się go nauczyć. Książka to tematy lekcji nawiązujące do zwykłego, codziennego życia. Oprócz nich mamy w niej mnóstwo ćwiczeń z kluczem i dołączoną płytę CD z bardzo powolną wymową. Doskonała książka do nauki języka niderlandzkiego dla wszystkich początkujących (kurs dla początkujących – poziom A0- A1).

Z tej samej serii cenną książką do nauki języka niderlandzkiego jest „Niderlandzki drugi krok” . Jest kontynuacją kursu niderlandzkiego w pierwszej części tj. „Niderlandzki krok po kroku”. Jego autorką również jest Agata van Ekeren Krawczyk. To podręcznik do nauki niderlandzkiego z płytą Cd i darmowym dostępem do e-platformy (poziom A2 – B1). Dedykowany jest wszystkim, którzy poziom podstawowy mają już za sobą. Książka zawiera ponad 190 ćwiczeń z kluczem, ciekawe tematy lekcji, które nawiązują do życia codziennego w Holandii. Książka utrwala i poszerza wiedzę w pierwszego poziomu kursu. W niej znajdziemy również klarownie objaśnioną gramatykę i praktyczne ćwiczenia. Podręcznik zawiera pytę CD i bezpłatny dostęp do e-platformy szkoleniowej. Świetnie sprawdza się do samodzielnej nauki języka niderlandzkiego jak i pod okiem nauczyciela.

Kolejną wartą polecenia książką do nauki języka niderlandzkiego jest „Niderlandzki nie gryzie!” Wydawnictwa EDGARD. Jest opracowaniem zbiorowym, polecanym dla osób średnio zaawansowanych w holenderskim. To wyjątkowy podręcznik dla wszystkich, którzy chcą podszkolić swój holenderski (poziom A2-B1). Książka oparta jest o oryginalną metodę nauki. Jej celem jest rozwinięcie wszystkich umiejętności językowych. Dzięki niej nauczysz się nie tylko słownictwa, ale także poznasz i przyswoisz najtrudniejsze konstrukcje gramatyczne w języku niderlandzkim. Nauczysz się także czytać, słuchać i rozumieć w tym języku. Podręcznik podzielony jest na 14 rozdziałów. W każdym z nich znajdziesz solidną porcję wiedzy. Znajdziesz w tu ciekawe teksty, dialogi, scenki sytuacyjne, porcję słówek i wiele więcej. Do książki dołączona jest płyta CD audio. Dzięki niej z holenderskimi lektorami nauczysz się mówić i poznasz niejedno trudne słówko w tym języku. Z tą książka poznasz też niezbędne w komunikacji słownictwo, gramatykę, ćwiczysz wymowę, słuchanie i rozumienie po niderlandzku. Doskonała książka, nawet do samodzielnej nauki.

Inne książki do nauki języka niderlandzkiego

Nauka języka aby była efektywna musi być wszechstronna. Dlatego warto sięgnąć nie tylko po sprawdzone podręczniki do nauki niderlandzkiego. Jeśli chcesz poznać inne książki do nauki niderlandzkiego, sprawdź dobre księgarnie. Doskonałym pomysłem na poszerzenie znajomości tego języka jest wybranie słowników, rozmówek holenderskich i dobrych książek z niderlandzką gramatyką. Oto kilka propozycji, które z pewnością przydadzą się podczas nauki.

Bez wątpienie do nauki języka holenderskiego przyda się „Gramatyka języka niderlandzkiego z ćwiczeniami” To propozycja Wydawnictwa Wiedza Powszechna. Książka zawiera proste omówienie najpopularniejszych zagadnień gramatyki języka niderlandzkiego. Polecana jest wszystkim, którzy chcą szybko i poprawnie opanować trudną gramatykę holenderską. Szczególnie zaakcentowane są niej zagadnienia, która sprawiają najwięcej trudności podczas nauki. Znajdziemy w niej także mnóstwo ćwiczeń z kluczem.

Zdecydowanie pomocne podczas nauki niderlandzkiego będą także słowniki. Dobrym wyborem jest chociażby „Mały słownik niderlandzko – polski, polsko – niderlandzki”. To również pozycja Wydawnictwa Wiedza Powszechna. Ten niewielki słownik zawiera aż 49000 haseł w obu częściach, 30000 wyrażeń, zwrotów i idiomów. Oprócz haseł tematycznych jak np. z medycyny czy techniki zawiera też zarys gramatyki. Niezwykle przydatny do powtórek i poszerzania słownictwa.

Czym jednak byłaby nauka języka niderlandzkiego bez praktycznych rozmówek. Dlatego warto również zaopatrzyć się w „Rozmówki niderlandzkie” także wydane przez Wiedzę Powszechną. Przeznaczone są dla wszystkich Polaków wyjeżdżających na wakacje do Holandii czy Belgii, jak również do pracy. Z tymi rozmówkami z pewnością łatwiej podczas wyjazdy nawiążemy rozmowę i kontakt. Zdania w książce zbudowane są tak prosto, ze nawet nie znając niderlandzkiego będziesz mógł się porozumieć. Prosto napisane wyrażenia oraz uzupełniająca transkrypcja pomogą w wymowie. Świetna książka na wakacje, wyjazd i jako pierwsze próby nauki niderlandzkiego.

Aby kompleksowo i skutecznie nauczyć się języka niderlandzkiego nie trzeba zapisywać się do szkoły językowej. Jeśli masz motywację i zapał, możesz samodzielnie podjąć to wyzwanie. Ważne, aby skupić się na dobrych książkach do nauki języka niderlandzkiego. To od tego wyboru zależy połowa sukcesu w edukacji. Dlatego nie czekaj na lepszy moment. Wybierz książki, które pomogą Ci nie tylko poznać ale i nauczyć się tego ciekawego języka.

Którą metodę nauki wybierzesz zależy od Ciebie. Nie ma znaczenia czy chcesz uczyć się niderlandzkiego dla początkujących czy zaawansowanych, możesz to robić w domu. Najważniejsze w tym wszystkim jest, aby dobrze wybrać książki. Jeśli chcesz dobrze nauczyć się holenderskiego, wybierz podręczniki do kompleksowej i skutecznej nauki języka. Takie jak dziś rekomendowane. Dzięki nim szybko, efektywnie i z przyjemnością będziesz się uczył holenderskiego. Wszak nauka języków to czysta przyjemność. Sprawdź sam!

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]