Edukacja

Książki do nauki języka niderlandzkiego

Na naukę języka obcego nigdy nie jest za późno. Jeśli w szkole nie mieliśmy okazji poznać i nauczyć się wybranego języka, zawsze możemy ją zacząć później. Z takim samym entuzjazmem poznajemy tajniki języka obcego w młodości jak i w wieku dorosłym. Niektórzy uważają, że najlepiej języków obcych uczyć się w wieku dziecięcym. To wówczas lepiej zapamiętujemy słówka i gramatykę. Ale to oczywiście opinia niektórych. Tak naprawdę każdy wiek jest dobry na naukę języka niemieckiego, angielskiego czy holenderskiego. Coraz więcej z nas mieszka i pracuje w Holandii, kraju tulipanów. Stąd oczywistym jest znajomość holenderskiego czy jak kto woli – niderlandzkiego. Rozpoczynając naukę tego języka każdy zadaje sobie pytanie jakie wybrać książki do nauki języka niderlandzkiego. Czy istnieją jedne, sprawdzone podręczniki do uczenia się go? A może wystarczy dobry słownik i podręcznik do samodzielnej nauki? Jak zawsze przy nauce języka obcego to nie jest takie oczywiste. Zawsze warto korzystać z różnorodnych źródeł, które nie tylko dadzą nam podstawy gramatyczne. ale także wzbogacą słownictwo i pomogą w dialogach.

Które wybrać książki do nauki języka niderlandzkiego? To proste – dobre!

Uczenie się niderlandzkiego jest absolutnie niezbędne, jeśli przeprowadzamy się do Holandii. Jeśli zamierzamy mieszkać w tym kraju i pracować, musimy umieć mówić, pisać i rozumieć po niderlandzku. Znajomość angielskiego może jedynie pomóc nam w porozumiewaniu się na krótko. Aby być traktowany na równi z Holendrami, trzeba w ich języku mówić. Dlatego warto kupić dobre książki do nauki niderlandzkiego już na początku. Doskonałym rozwiązaniem jest sprawdzenie oferty dobrej internetowej księgarni i wybranie tych pozycji, które najbardziej ułatwią nam komunikację w niderlandzkim. To najprostsza forma kupienia naprawdę dobrych podręczników. I z dostawą do domu!

Warto wiedzieć, że nauczyć się holenderskiego jest naprawdę trudno. To język, trochę podobny do niemieckiego, ale tylko pozornie. Gdy zagłębimy się w jego reguły gramatyczne i słownictwo możemy się mocno zdziwić jak jest inny od każdego znanego nam języka obcego. Dlatego nauki niderlandzkiego nie warto odkładać na później albo zdać się na karkołomną naukę w praktyce.

Dobre kursy niderlandzkiego są drogie. Dlatego korzystaj ze sprawdzonych słowników i podręczników, które wzbogacone są o dialogi i nośniki audio. Bo opanowanie samej teorii na niewiele się zda.

Na szczęście w księgarniach ukazuje się coraz więcej podręczników do nauki niderlandzkiego, z których warto korzystać. Wybierajmy te z dołączonymi płytami CD mp3 do słuchania i ćwiczeniami dialogów. Dzięki temu uczyć niderlandzkiego możemy się nawet w aucie.

Zawsze podczas samodzielnej nauki języka obcego warto wybrać te podręczniki, które będą idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Jeśli więc potrzebujemy nauczyć się niderlandzkiego od podstaw, nie kupujmy od razu kursu dla zaawansowanych. Niderlandzkiego trzeba uczyć się krok po kroku.

Które książki do nauki niderlandzkiego polecamy?

Wybierając książkę do nauki niderlandzkiego po pierwsze powinniśmy zaopatrzyć się w niderlandzki kurs podstawowy. Dobrą pozycją jest chociażby „Niderlandzki kurs podstawowy Ekstra Wydanie” wydawnictwa Edgard. Książka zawiera aż 221 minut nagrań, przystępnie wyjaśnioną gramatykę, ćwiczenia z odpowiedziami oraz sekcję dla ambitnych. Użyteczne słówka oraz językowe ciekawostki sprawiają, że może być świetną książką do nauki języka holenderskiego. Kurs dedykowany jest do samodzielnej nauki. Jego atutem są przydatne na co dzień słówka i niezbędne zwroty. Dzięki nagraniom można ćwiczyć dialogi i nauczyć się holenderskiego akcentu.

Inną doskonałą propozycją podręcznika dla początkujących jest „Niderlandzki krok po kroku” poziom A1 autorstwa Agaty van Ekeren Krawczyk. Do książki dołączona jest płyta CD. Podręcznik dedykowany jest wszystkim samodzielnie uczącym się niderlandzkiego. To jeden z najlepszych podręczników do nauki języka niderlandzkiego dla początkujących. Tematy poszczególnych lekcji w ramach kursu nawiązują do życia codziennego w Holandii. Dlatego jest to tak atrakcyjny i przystępny podręcznik dla początkujących kursantów. Skierowany jest do wszystkich osób, które nigdy wcześniej nie uczyły się niderlandzkiego. W książce znajdziemy gotowe zwroty i słówka, które ułatwiają komunikację na co dzień. Autorka zadbała, aby styl podręcznika był dopasowany do życia codziennego. To w niej są wyrażenia, których na co dzień używa się podczas zakupów w sklepie, czy wizyty u fryzjera. Słownictwo zaczerpnięte zostało z mowy potocznej Holendrów, dlatego nauka z tą książką jest naprawdę praktyczna. Podręcznik to nie tylko przydatne zwroty, ale także liczne ćwiczenia z gramatyki języka niderlandzkiego z kluczem. W zestawie z książką znajdziemy też płytę CD mp3 z bardzo powolną wymową. Idealny podręcznik dla opornych. Dzięki niemu nauka niderlandzkiego jest naprawdę łatwa i przyjemna.

Na pierwszym poziomie nauki niderlandzkiego doskonała będzie także inna propozycja. To „Basiscursus Nederlands voor buitenlanders” . Książka powstała w oparciu o metodę uczenia się, opracowaną na uniwersytecie Delf. I stąd zawdzięcza swą nazwę – „Delftse methode”. Podręcznik przeznaczony jest dla osób z nikłą znajomością niderlandzkiego. Polecany jest głównie cudzoziemcom, którzy nigdy wcześniej nie zetknęli się z tym językiem. Dzięki krótkim i prostym tekstom szybko można nauczyć się 1000 najważniejszych słówek. Podręcznik zawiera 16 prostych i łatwych do opanowania lekcji. Nowe słówka tłumaczone są na wiele języków, w tym również na polski. Dołączone do książki CD zawierają ilustracje, dźwięki, wymowę i atrakcyjne ćwiczenia po niderlandzku.

Wybierz książki do nauki języka niderlandzkiego według własnych oczekiwań

Nauka języka obcego nigdy nie była tak prosta jak dziś. Mamy do dyspozycji ogromny wybór dobrych podręczników do nauki, które mogą dać nam solidne podstawy języka. Dzięki tej różnorodności i wszechstronnych materiałach do uczenia się, nawet samodzielnie możemy nauczyć się niderlandzkiego. Warto jednak wybierać książki autorów sprawdzonych i opracowania zbiorowe, które są polecane przez tłumaczy i nauczycieli niderlandzkiego.

Na początku nauki propozycje księgarń mogą nieco przytłaczać. Dlatego warto wybrać ten podręcznik, który krok po kroku będzie nas prowadził przez niuanse niderlandzkiego. Warto też określić swoje oczekiwania wobec nauki holenderskiego. Jeśli potrzebujemy posługiwać się nim na co dzień, zawiłe reguły gramatyczne mogą być dla nas zbyt trudne do pokonania. Dlatego wybierajmy na początku te pozycje, które w sposób przystępny uczą języka. Korzystajmy też z różnorodnych metod i materiałów pomocniczych. Naukę z książek wspierajmy płytami cd audio, rozmowami i ćwiczmy, ćwiczmy i jeszcze raz ćwiczmy. A gdy poziom podstawowy przestanie być wystarczający, sięgnijmy po podręczniki dla zaawansowanych.

Tu doskonale sprawdzą się serie podręczników, od stopnia dla początkujących do zaawansowanych w nauce. Jeśli nie lubicie zmieniać podręczników w trakcie nauki, polecamy warto sięgnąć po serię STAP. Składa się ona z trzech poziomów zaawansowania. Kurs niderlandzkiego podany jest w przystępnej i prostej formie, dla każdego. Dedykowana jest wszystkim osobom, które wcześniej nie uczyły się niderlandzkiego. Autorzy książek stawiają przede wszystkim na efektywną naukę języka. W książkach znajdziemy najbardziej użyteczne słownictwo, które możemy wykorzystać w codziennych sytuacjach. Na końcu książki znajdują się ćwiczenia pisowni i wymowy, praktyczne zagadnienia gramatyczne, ćwiczenia oraz teksty do nagrań. Oczywiście, do podręczników dołączona jest także płyta CD z materiałem do słuchania.

Wybierając książki do nauki języka niderlandzkiego polegajmy na dobrych propozycjach księgarń. To od solidnych podstaw językowych zależy, czy nasza przygoda z tym językiem będzie ekscytująca i prosta czy karkołomna i wyboista.

I jeszcze jedno słówko w tym temacie. Niderlandzki nie jest tak trudny jak mogłoby się wydawać. Wystarczą dobre książki i chęć do nauki.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]