Ciekawostki

Holandia ciekawostki turystyczne – zobacz, co warto zwiedzić w Holandii!

Z czym kojarzymy Holandię? Rzecz jasna, z tulipanami, rowerami i kolorem pomarańczowym (a od niedawna również z Konkursem Eurowizji). Jednak ten kraj położony w północno-zachodniej Europie kryje w sobie znacznie więcej – a turystyczne atrakcje Holandii zadowolą nawet najbardziej wymagającego turystę. Malownicze krajobrazy, pola kwiatowe, miasta, które wyróżniają się bogatą historią i kulturą… nie wiesz, z czego słynie Holandia? Te miejsca musisz koniecznie odwiedzić!

Romantyczne kanały w Amsterdamie

Amsterdam jest nazywany przez wielu „Wenecją północy”. Ponad 160 kanałów w centrum miasta tworzy sieć komunikacyjną, która w przeszłości oddzielała bogate dzielnice miasta od tych biedniejszych. Dziś kanały już nie dzielą, lecz łączą: jako atrakcja turystyczna i miejsce odpoczynku dla mieszkańców miasta. Szczególnie, że pływanie łódkami po Amsterdamie jest niezwykle popularnym sposobem spędzania wolnego czasu. A jakie są najbardziej romantyczne miejsca w Holandii? Jeśli planujesz romantyczny wypad we dwoje, koniecznie wybierz Amsterdam! Spacer nad kanałami wzdłuż zabytkowych kamienic czy romantyczna kolacja na barce to atrakcje, które zostaną w pamięci na długo!

Wiatraki w Kinderdijk, których nie można ominąć!

Na pytanie, z czego słynie Holandia, niemal odruchowo odpowiadamy: z wiatraków. Malownicze krajobrazy z tradycyjnymi drewnianymi młynami to nie tylko standardowy element każdej holenderskiej pocztówki, lecz także punkt, od którego zaczynają się wszystkie turystyczne atrakcje Holandii. Szczególnie warto zwrócić uwagę na wieś Kinderdijk – położony nieopodal Rotterdamu skansen z aż dziewiętnastoma wiatrakami, który powstał w 1740 r., a od 1997 r. jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Początkowo wiatraki miały służyć ochronie przeciwpowodziowej, odprowadzając wodę z zamieszkałych terenów do rzek (wiatraki były częścią większego systemu pełnego śluz, zapór i tam). Dziś wiatraki pełnią już tylko funkcję reprezentacyjną, a jeden z nich jest udostępniany zwiedzającym od kwietnia do października.

Harlingen Harbour Crane, czyli hotel jak nie-hotel

Dobrze wiedzieć, że turystyczne atrakcje Holandii nie są związane jedynie z zabytkami – niezapomnianych wrażeń dostarczyć może również noc w jednym z najbardziej niezwykłych hoteli na świecie. Wkomponowany w dźwig budowlany, w niczym nie przypomina standardowych robotniczych zakwaterowań. Nowocześnie urządzone wnętrze i wyjątkowy widok to tylko część udogodnień, zaś w ofercie możemy znaleźć również prywatne jacuzzi, znajdujące się na wysokości 18 metrów! Jednak za luksus trzeba słono zapłacić – jedna noc to koszt około 300 euro.

Turystyczne atrakcje Holandii – Ogrody Keukenhof

Każdy, kto chce zwiedzić najbardziej romantyczne miejsca w Holandii, musi koniecznie wpisać do swojego planu podróży Ogrody Keukenhof. Usytuowane między Amsterdamem i Hagą, są drugim co do wielkości ogrodem kwiatowym na świecie – zajmują teren aż 32 hektarów (czyli tyle, ile 45 boisk piłkarskich!). Rosną tu głównie kwiaty cebulkowe, takie jak tulipany, krokusy czy hiacynty, które wiosną tworzą niezwykłe kompozycje barw i zapachów. Organizowane są tu również targi kwiatów i parady, a na stałe działają pawilony, w których odbywają się największe na świecie wystawy lilii i orchidei.

Efteling – park rozrywki na najwyższym poziomie

Nie każdy musi być fanem architektury i przyrody – a na pytanie z czego słynie Holandia odpowiedź brzmi: z róznorodności! Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, zaś na spragnionych rozrywki czeka wesołe miasteczko niedaleko miejscowości Tilburg, które swoją powierzchnią dwukrotnie przewyższa słynny Disneyland! Efteling został otwarty w 1952 roku jako pierwszy na świecie park tematyczny, podzielony na cztery różne części. Roller coastery, kolejki górskie, karuzele czy teatrzyki dla najmłodszych – tu się nie można nudzić!

Najbardziej romantyczne miejsca w Holandii – Scheveningen, czyli Haga dla zakochanych

Szeroka plaża, wieczorny spacer promenadą, długie na 60 metrów molo… Brzmi dobrze? Jeżeli chcesz zabrać swoją drugą połówkę na niezapomnianą randkę, Haga, a dokładnie jej nadmorska dzielnica Scheveningen, to miejsce dla Ciebie! Niedaleko mola znajduje się diabelski młyn, z którego razem możecie podziwiać zachody słońca oraz rozświetlone nocnymi lampami miasto. I jak tu nie kochać Holandii?

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]