Edukacja

Książki do nauki holenderskiego

książki do nauki holenderskiego

O tym, że nauka języków obcych to dziś podstawa nie trzeba nikogo przekonywać. Znajomość języków obcych jest obecnie tak ważna jak znajomość własnego języka ojczystego. Trudno się więc dziwić, że coraz więcej z nas zaczyna się uczyć języka niderlandzkiego. To obecnie jeden z tych języków, które cieszą się ogromną popularnością wśród uczących się. Czy jednak można się go nauczyć samodzielnie? Niemożliwe można by powiedzieć. Raczej trąci nam to ryzykiem, że nauczymy się go z błędami albo co gorsza w ogóle się go nie nauczymy. Jednak, do odważnych świat należy, czyż nie? Dlatego na przekór sceptykom dziś polecamy książki do nauki holenderskiego. Oto kilka słów w tym temacie.

Nauka języka niderlandzkiego

Podobnie jak w przypadku innych języków, także i w przypadku holenderskiego, najtrudniejsze są początki. Okazuje się, że wiele osób zrażonych początkowymi trudnościami, często porzuca naukę już na starcie. A zupełnie niepotrzebnie. Dziś, gdy coraz częściej wyjeżdżamy do Holandii, tam mieszkamy i pracujemy nie sposób nie poznać tego pięknego języka. Co prawda, nauka tego języka może stanowić nie lada wyzwanie. Jednak nie oznacza to, że nie damy rady się go nauczyć. Wystarczą dobry podręcznik do nauki holenderskiego i trochę samodyscypliny. W końcu nie od razu musimy zapisywać się na kurs, aby bliżej poznać język holenderski. O tym jednak, na jakim poziomie się go nauczymy i jak przyswoimy słownictwo zależy przede wszystkim do tego jaki podręcznik mamy do dyspozycji.

Jak wybrać książkę do nauki języka? Właściwie zasada jest tu taka sama jak w przypadku innych języków. Wybierając książkę językową nie kierujmy się kolorową okładką czy tym, że to hit sprzedażowy w księgarni. Bo tak naprawdę nie okładki będziemy się uczyć ani to, że dana pozycja dobrze się sprzedaje nie oznacza, że jest dla nas odpowiednia. Czy zatem język holenderski jest trudny do opanowania? Trochę tak. Co prawda posługuje się nim 27 milionów osób. Tylko, że większość z nich mieszka w Holandii i Belgii. To być może dlatego nauka holenderskiego wydaje się być dla nas skomplikowana. Co sprawiać może najwięcej trudności na początku nauki? Z pewnością wymowa i gramatyka. To dwie ważne kwestie, na które warto tu zwrócić uwagę. Zatem, jakie wybrać książki do nauki?

Polecane książki do nauki języka niderlandzkiego

Wszystkim, którzy zaczynają przygodę z językiem holenderskim, z pewnością przydadzą się dobre podręczniki. Dobre, czyli w tym przypadku proste i przejrzyste. Jedną z najlepszych książek jest bez wątpienia „Niderlandzki krok za krokiem„. To jeden z najlepszych podręczników do nauki języka niderlandzkiego. To kurs do kompleksowej nauki języka niderlandzkiego od poziomu początkującego do średnio zaawansowanego. Polecany jest wszystkim, którzy rozpoczynają naukę tego języka. To tak naprawdę kompleksowy kurs językowy, od poziomu podstawowego do średnio zaawansowanego. Polecamy go, osobom zaczynającym dopiero naukę, choć nie tylko. Fantastycznie sprawdzi się dla wszystkich, którzy chcą doskonalić umiejętności językowe, poszerzyć zasób słownictwa oraz poprawić wymowę.

W skład kursu wchodzą dwie książki, pięć płyt CD audio z nagraniami oraz płyta z nagraniami w formacie mp3. Ten wyjątkowy kurs uczy 3000 słów i zwrotów niezbędnych na co dzień. Ponadto wyjaśnia i utrwala podstawowe zasady gramatyczne. To jednak jeszcze nie wszystko. Doskonale uczy prowadzenia swobodnych rozmów z obcokrajowcami i rozumienia ze słuchu. Książki zaś zawierają zestawy słówek, ciekawe dialogi oraz ćwiczenia utrwalające. Oprócz tego znajdziemy tu także 30 lekcji tematycznych oraz sekcje dla ambitnych, którzy chcą wiedzieć więcej. Natomiast część gramatyczna przystępnie wyjaśnia wszystkie niuanse gramatyki języka niderlandzkiego. Ale to nadal nie wszystko. W zestawie mamy też ponad 6 godzin wysokiej jakości nagrań na pięciu płytach. Dzięki temu można łatwo osłuchać się z językiem, poznać jego melodię oraz prawidłową wymowę. Niderlandzki krok za krokiem to naprawdę unikalna i bardzo skuteczna forma poznawania języka. Łączy naukę z podręcznikiem ze słuchaniem nagrań na płytach audio. Doskonale sprawdzi się podczas samodzielnej nauki tego języka.

Niderlandzki kurs podstawowy

Osobom, które po raz pierwszy stykają się z tym językiem doskonale sprawdzi się także inna książka. To „Niderlandzki krok po kroku„. Jej autorką jest Agata van Ekeren Krawczyk. Napisana jest dla osób, które po raz pierwszy stykają się z tym językiem. A to oznacza, że nigdy się go nie uczyły i nie mają o nim na razie pojęcia. To doskonała pozycja do nauki języka niderlandzkiego dla początkujących. Słownictwo używane z podręczniku przejęte jest z języka potocznego. Dlatego właśnie tak łatwo można się z niego uczyć. Tematy lekcji nawiązują do dnia codziennego w Holandii. Do podręcznika dołączone jest nagranie dialogów, tekstów, zwrotów i słówek. Dzięki temu nauka naprawdę jest prosta, łatwa i przyjemna.

Książka zawiera mnóstwo ćwiczeń oraz wyjaśnia wszelkie zagadnienia gramatyczne. Dzięki temu proces nauki przebiega bez zgrzytów. To pozycja dla wszystkich, którzy chcą poznać podstawy języka po to, aby móc skutecznie kontynuować naukę później. Wiedza zawarta w książce dedykowana jest głownie dla osób wyjeżdżających do Holandii, Dzięki praktycznym rozmówkom zgłębisz tajniki języka szybciej niż myślisz. To jednak oczywiście jedynie podstawy i wyrażenia, które będą przydatne na początku samodzielnej nauki. Jednak książka z powodzeniem pozwala uczyć się samodzielnie Albo jak kto woli, chociaż zacząć przygodę z holenderskim.

Serie książek do nauki niderlandzkiego

Czym byłaby nauka języka bez kompleksowych kursów obejmujących wszystkie poziomu zaawansowania? Oczywiście najlepiej dla niektórych sprawdzą się kursy online, ale nie wszyscy mogą sobie na nie pozwolić. Jeśli więc chcemy nauczać się holenderskiego, warto sięgnąć po serię książek STAP 1,2,3. To seria, która składa się z trzech poziomów zaawansowania, od A0 do B1 plus książka do gramatyki na wszystkich poziomach. Książki te przeznaczone są do nauki języka dla osób, które nie uczyły się nigdy tego języka. Książki te umożliwiają szybką i łatwą naukę, praktycznie samodzielnie. Duży nacisk kładzie się w nich na naukę przez słuchanie oraz powtarzanie. Do książki dołączona jest płyta CD (x4) z materiałem do słuchania. Materiały mp3 można samodzielnie ściągnąć z rekomendowanej przez wydawcę strony. Minusem jednak jest brak dostępu do ćwiczeń online oraz materiałów multimedialnych.

Dobre słowniki podstawą w nauce holenderskiego

A czym byłaby jednak nauka języka bez dobrego słownika? Dziś co prawda wielu z nas uważa, że mając dobre książki, słownik jest niepotrzebny. Nic bardziej błędnego. Każda nauka języka opiera się w takiej samej mierze na nauce słówek, wymowie jaki na poszerzaniu słownictwa. A jak zrobić to najlepiej bez słownika? Ta sztuka raczej się nie uda. Dlatego zawsze warto mieć pod ręką słownik. I nie ma znaczenia czy uczysz się języka w domu czy na kursie w szkole językowej. Zatem dobrym wyborem będzie chociażby „Mały słownik niderlandzko-polski i polsko – niderlandzki”. Ten niewielki sownik zawiera aż 49000 haseł w obu częściach, 30000 wyrażeń, zwrotów i idiomów. Oprócz standardowych haseł, znajdziemy tu także hasła m.in. z medycyny czy techniki oraz zarys gramatyki, To niezwykle przydatna pozycja. Nie tylko dla początkujących, ale dla wszystkich, którzy chcą poszerzyć słownictwo i podszkolić znajomość tego języka.

Dzięki takim książkom można szybko i samodzielnie nauczyć się holenderskiego. Dedykowane są zarówno dla osób, które już kiedyś zetknęły się z tym językiem jak i dla osób całkowicie początkujących. To właśnie one pomagają w kompleksowej i skutecznej nauce języka holenderskiego. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami.

 

 

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]